Система антиобледеніння

 

  Сістеми для танення снігу й льоду призначені для захисту конструкцій будинку, покрівлі й ринв від ушкоджень у зимовий період , а так само від утворення бурульок і пов'язаної з ними небезпекою падіння на людей і транспортні засоби. Завдяки системам сніготанення стало можливим охороняти фасади , жолоби і водостоки від руйнування , тим самим зберігаючи естетичний зовнішній вигляд будинку протягом усього періоду експлуатації.

 

На відміну від традиційних способів очищення покрівлі та зовнішніх площ від снігу та льоду , коли необхідно постійно вручну видаляти сніг і бурульки з покрівлі будівель , системи для танення снігу й льоду непомітні і працюють повністю автоматично. Це дозволяє економити не тільки на трудових ресурсах , а й на ремонті покрівлі , водостоків , фасаду будівлі. За допомогою датчиків температури і вологості системи включаються і відключаються , витрачаючи рівно стільки енергії , скільки необхідно. Системи для танення снігу і льоду служать роками , не вимагаючи нових вкладень . Потрібна лише профілактичне обслуговування перед початком зимового сезону. Встановивши таку систему одного разу , можна практично про неї не піклуватися.

Досвід експлуатації систем сніготанення показує , що при правильному розрахунку параметрів і виборі комплектуючих , система на правильно спроектованій конструкції даху працює тільки під час снігопадів або відлиг при температурі, близькій до нуля. Кількість таких днів у році в зазвичай не перевищує 40 - 50. Виходячи з цих даних , можна приблизно оцінити витрата електроенергії при відомій встановленої потужності . Наприклад, устаткування для "середньої " даху з периметром близько 100 м і висотою будівлі 20 м ( 5 поверхів ) має настановну потужність приблизно 20 кВт . Усереднена витрата електроенергії за зимовий сезон становить 15-18 тис. кВт / год. Якщо порівняти вартість електроенергії і вартість поточних робіт з очищення даху від снігу та льоду , вартість профілактичного ремонту пошкоджених елементів покрівлі , водостоків , фасаду , можна зробити висновок на користь вибору кабельних систем сніготанення .

 

Причини утворення льоду

Для початку розглянемо причину появи на покрівлі  бурульок. У разі типовою конструкції даху з горищем , тепло , надходячи через верхнє перекриття і горищне простір досягає покрівлі. Відбувається її нагрівання , що навіть при негативних температурах зовнішнього повітря призводить до позитивної температури на поверхні самої покрівлі. У результаті відбувається танення снігу на центральній частині покрівлі , і тала вода під шаром снігу стікає у водостік , що позбавлений « паразитного » підігріву. У холодному водостоку вода замерзає , утворюючи крижаний валик. Надалі вода переливається через крижаний валик і замерзає на краю покрівлі , утворюючи бурульки.

Задача системи сніготанення полягає в тому , щоб звільнити шлях стоку талої води і супроводити її до нижнього зрізу водостічних труб при будь-якій температурі зовнішнього повітря. Система сніготанення повинна працювати доти , поки існує ймовірність утворення бурульок , тобто поки не припиниться танення на покрівлі . Процес танення на покрівлі йде залежно від конструкції покрівлі , кількості " паразитного " ​​тепла , температури зовнішнього повітря , вологості , сили вітру й цілого ряду інших специфічних факторів. Можлива ситуація , коли на покрівлі йде процес танення , але полій і бурульки не утворюються через позитивну температуру зовнішнього повітря. Звідси випливає алгоритм роботи системи управління , яка за допомогою датчиків температури й вологості відслідковує всі можливі ситуації й включає підігрів покрівлі в необхідні проміжки часу , не витрачаючи електроенергію дарма , оскільки повна потужність системи може досягати декількох десятків кіловат.

 

монтаж

  Для надійного закріплення кабелю із кроком відповідно до розрахунків , в процесі укладання застосовується спеціальна монтажна стрічка з кроком кріплення кабелю 2.5 см. Можливе закріплення ліній нагрівального кабелю на сітці за допомогою хомутів. У цьому випадку необхідно акуратно затягувати хомути , щоб не перетиснути нагрівальний кабель , в іншому випадку в цьому місці можливий його перегрів , і наступний вихід кабелю з ладу.

 

Ринва

 Горизонтальная частина водостоку - ринва, може бути підвісним або становити елемент конструкції звису покрівлі , так званий водовідбійник . Кабель укладається " доріжкою " у кілька паралельних ліній в підвісну жолоб або уздовж водовідбійника .

Для "холодної даху " і підвісних жолобів діаметром 100 - 120 мм звичайно досить двох ліній кабелю ( 28 Вт / пог.м ) загальною потужністю 50 - 60 Вт / м. При великих діаметрах ринви кількість ліній зростає до 4 - 5 . Для " теплого даху " загальна погонна потужність зростає до 80-100 Вт / м.

Закріплення ліній нагрівального кабелю в жолобах і вздовж водовідбійника зазвичай здійснюють спеціальними пластиковими кріпленнями або за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки. Крок між кріпленнями або відрізками стрічки звичайно становить 250 - 350 мм.

водостічна труба

  Вертикальная частина водостоку - водостічні труби - найбільш відповідальна частина всієї системи організованого водостоку. У них через перепад висот і інтенсивних конвекційних потоків відбувається перерозподіл тепла по всій висоті труб - нижня частина труб прохолоджується через припливу холодного повітря , а верхня нагрівається. Щоб усунути такий перепад нижню частину труби додатково підігрівають збільшенням числа витків кабелю в нижній частині труби. Часто ринви відразу йдуть у зливову каналізацію , в такому випадку підігрівати трубу необхідно до точки промерзання землі для даної місцевості. У разі , коли ринви проходять усередині будинку через теплі приміщення , обігрів необхідний тільки у верхній частині труб від вхідної воронки до теплих приміщень.

Закріплення ліній нагрівального кабелю в ринвах здійснюють за допомогою спеціального кріплення , що складається з металевого троса діаметром 2.5мм в ПВХ- ізоляції і , прикріпленими до нього , алюмінієвими або мідними затискачами . Необхідно стежити за тим , щоб при установці лінії кабелю не стикалися і не перепліталися між собою. Крок між кріпленнями або відрізками монтажної стрічки звичайно становить 200 - 250 мм.

Ендова

Ендова - це внутрішній кут на поверхні покрівлі. У таких місцях найбільш імовірне скупчення великої кількості снігу , який , подтаівая і ущільнюючись , перетворюється на сніжно- льодовий пласт. При відлиги або при настанні весни такий шар може зірватися з покрівлі цілком, представляючи серйозну небезпеку для конструкції покрівлі , а так само людей і автомобілів внизу. Закрепленіеліній нагрівального кабелю в розжолобках здійснюють аналогічно установці уздовж водоотбойника за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки.